Інформаційний портал

Юні шахісти з Лебединщини змагалися у Сумах за кубок голови ОВА (відео)

11:02, Понеділок, 19 Лютого, 2024

17-18 лютого в області пройшли відкриті змагання із шахів серед учнів на кубок голови Сумської обласної державної адміністрації «Інтелектуальна Сумщина».

Як відзначив начальник ОВА Володимир Артюх, такі змагання проводилися вперше і стали суттєвим кроком до популяризації занять шахами серед учнівської молоді та розвитку на високому рівні шахового спорту.

Як підкреслив очільник Сумщини, турнір показав, що в кожній нашій громаді є багато школярів, котрі захоплюються шахами і бажають рости далі в професійному спорті, що свідчить про необхідність розвивати даний інтелектуальний вид спорту.

За ініціативи обласної військової адміністрації в Міністерстві освіти і науки прийнято пропозиції щодо започаткування пілотного проєкту із впровадження в шкільну програму навчальних закладів Сумщини занять з шахів.

Змагання проходили в атмосфері напруженої, але чесної конкуренції. Шахісти продемонстрували майстерність та жагу до перемоги, витончені стратегії боротьби, вміння вдало поєднувати елементи спорту, науки та мистецтва. Кожна зіграна партія стала не просто захоплюючою боротьбою, демонстрацією навичок юних шахістів, це також і спілкування з однодумцями та нові знайомства.

У першому етапі змагань взяли участь понад 300 шахістів. Другий етап зібрав понад 100 найсильніших і найталановитіших шахістів з різних куточків Сумщини, серед яких суддівська колегія визначала володарів Кубка у трьох вікових категоріях.

Лебединщину на цих змаганнях представляли вихованці шахового гуртка Лебединського центру позашкільної освіти (керівник Володимир Лисянський) — Дидишко Євген, Тимчишин Мирослав, Казарян Давід, Ткаченко Артем, Вовк Анна, Лісова Ксенія та Сюсюрченко Михайло.

За підсумками змагань Дидишко Євген посів 4 місце, Тимчишин Мирослав — 3 місце, а 9-річний Сюсюрченко Михайло із села Будилка посів 2 місце.