У Лебединській громаді за період із 15 по 21 червня 2026 року дещо зросла захворюваність на гострі респіраторні вірусні інфекції. Про це повідомили у Лебединському відділенні ДУ «Сумський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».
За минулий тиждень у громаді зареєстровано 54 випадки ГРВІ, тоді як тижнем раніше було зафіксовано 45 випадків. Серед дітей захворюваність також дещо збільшилася — до 19 випадків проти 16 на попередньому тижні.
Фахівці зазначають, що до епідемічного процесу залучені всі вікові групи населення, однак найбільше випадків зафіксовано серед дорослих віком від 30 до 64 років.
Крім того, за звітний період у громаді зареєстровано:
• 6 випадків вітряної віспи;
• 1 випадок ентеробіозу;
• 1 випадок педикульозу;
• 1 випадок хвороби Лайма.
Також медики зафіксували п’ять випадків укусів кліщами.
Щодо укусів тваринами, то за тиждень постраждали п’ятеро людей:
• від домашніх собак — 2 випадки;
• від бродячих собак — 2 випадки;
• від домашнього кота — 1 випадок.
Одному з постраждалих від укусу бродячого собаки призначено курс антирабічних щеплень.
За інформацією Лебединського відділення ДУ «Сумський ОЦКПХ МОЗ», по всіх зареєстрованих випадках проведено необхідні протиепідемічні заходи.

